Kdo za tím stojí? Studenti jako TY!

V IAESTE ČVUT v Praze jsme parta studentů, která působí v rámci mezinárodní studentské organizace, která spojuje lidi v 85 zemích světa už 70 let. A díky tomu můžeš vyjet na ODBORNOU PLACENOU stáž do ZAHRANIČÍ. Jaká je její délka? Můžeš vyrazit na léto, nebo to třeba zabalit po bakaláři/inženýrovi a vyjet na zkušenou na trochu déle.
Zkrátka #GoWild a #WorkExperienceDiscover 😉

Jak to vypadá na stáži?

IAESTE je skvělým způsobem, jak se seznámit s lidmi z celého světa. V zemi, kam se vydáš na stáž, tak třeba potkáš Japonce, Američana, Švédku, Inda nebo Ekvádorku. Spolu zajdete na jídlo, zapařit, uspořádáte výšlap na nejvyšší kopec a poznáte místní kulturu do hloubky. Přes léto ti stáž neovlivňuje škola, takže můžeš cestovat, jak jen to jde.

Více informací o stážích – podmínkách, postupu, zkušenostech ze zahraničí (koukni sem, i když budeš chtít jet jen na blind, jsou tam dobré rady) najdeš na: www.iaeste.cz.

Pokud zrovna někde sami nelítáme, staráme se o stážisty u nás v ČR. Přes semestr jich je méně, ale v létě zažíváme jednu dlouhou párty. Vyzvedáváme studenty na letišti, bereme je první den do práce, jdeme s nimi na pivo nebo zajezdit si na motokáry. K tomu všemu si zlepšujeme angličtinu. Nejeden kontakt se hodil, když jsme zrovna neměli kde za hranicemi spát.

Děláme něco navíc

Super, to je léto, ale co přes semestr? To makáme třeba na průvodci prváka, organizujeme Veletrh iKariéra pro 200 firem (na konci března) nebo sháníme ve firmách stáže, aby studenti mohli cestovat.

Komunikujeme s malými firmami i největšími hráči na trhu. Snažíme se sehnat externí peníze pro naše projekty. Při tom se naučíš, jak řídit obchodní schůzku, spolupracovat s lidmi, řídit tým, ovládat cool programy a získat spoustu užitečných kontaktů ve známých českých firmách, které se ti (nejen) na konci studia hodí. A hlavně se staneš součástí party kamarádů, se kterou můžeš zažít spoustu zábavy jak po celé republice (máme celkem 8 českých lokálních center), tak i v zahraničí. Jezdíme na teambuildingy, evropské i mezinárodní konference nebo prostě zajdeme na kafe nebo pivo.

Jak získat náskok

Co udělat pro to, abys mohl(a) být tohoto součástí?
• Napiš nám na cvut@iaeste.cz
• Ozvi se na Facebooku: @iaestecvutpraha
• Zastav se u nás na stánku 🙂

IAESTE Lokální centrum ČVUT v Praze