Vejška. To je prostě mnohem jiný svět, než jakým byla střední škola. Nové prostředí, noví kamarádi, nové výzvy a také nové možnosti. Samotné studium není procházka růžovým sadem, ale víš, co to všechno vyvažuje? Ten nejlepší studentský život, který nám, ČVUŤákům, leckdo závidí, protože si ho můžeme trochu upravit podle sebe. A to především díky aktivitám Studentské unie ČVUT.

Jsme Studentská unie ČVUT a spolu s 9 000 členy na ČVUT vytváříme tu pravou studentskou atmosféru pořádáním nejrůznějších akcí a projektů. Působí pod námi 24 klubů, které najdeš nejen na kolejích ČVUT, ale také na fakultách a obecně po celém ČVUT. Více informací o jednotlivých klubech se dočteš na dalších stránkách Průvodce prváka.

KONTAKT

su@su.cvut.cz
Webová adresa: www.su.cvut.cz

Místo působení

Celé ČVUT

U nás se najdeš

Ve Studentské unii ČVUT najdeš dvě kategorie klubů: kolejní a zájmové.

Kolejní kluby rozdmýchávají život na kolejích ČVUT a jsou jedním z důvodů, proč lidé na kolejích vydrží hodně dlouhou dobu a nestěhují se na privát. Například každý takový klub se stará o počítačovou síť na kolejích, díky které se můžeš připojit k internetu třeba i rychlostí 1 Gbit/s. Nekonečný „párty life“ snad ani nemusíme zmiňovat… 😉 Přijít ale můžeš s jakýmkoliv jiným nápadem – na Strahově takto vzniklo třeba chování včel či založení zahrádek. Aktivity se liší kolej od koleje, víc se dočteš na dalších stránkách u konkrétních klubů.

Pokud na kolejích nebydlíš, můžeš se zapojit do široké škály zájmových klubů a organizací. Většina fakult má vlastní fakultní klub sdružující její studenty, kteří společně připravují desítky unikátních projektů. Najdeš u nás také i úzce zájmově zaměřené kluby jako je například audiovizuální centrum (AVC ČVUT), hokejový tým (Engineers Prague) a mnohé další.

Staň se jedním z nás!

Studentská unie ČVUT je neomezený prostor k vlastnímu rozvoji, seberealizaci a hlavně – místo otevřené všem skvělým nápadům. Však to jsou právě naši členové, jejichž energie nás všechny pohání kupředu.

Ptáš se, proč se zapojit? Před sebou máš minimálně tři roky studentského života, které si můžeš užít tak, jak už možná nikdy. Můžeš je celé prosedět na koleji nebo doma, prokrastinovat, flákat se, pařit hry 24/7, prostě dělat to, co budeš moci dělat klidně dalších 60 let. Nebo využiješ jedinečnou šanci s námi dělat něco, co má smysl a přinese ti zkušenosti. To, o čem si budeš za desítky let povídat se svými kamarády. To, co obohatí nejen tebe, ale také ostatní spolužáky a celý život na ČVUT. To, co ti přinese kamarády na celý život. Zapojit se do společných aktivit jedné velké rodiny s názvem Studentská unie ČVUT.

Dveře máme otevřené komukoliv, navíc se k ničemu nevážeš. Jsme studenti, kteří vše dělají ve svém volném čase, nejsme firma. Neorganizujeme tvůj život, ale pomáháme ti v jeho organizaci podle tvých představ.

Máš v hlavě nápady, co by se daly zrealizovat? Chceš nás poznat více? Nebo si chceš jenom popovídat? Pomůžeme ti udělat první krok. Napiš nám třeba na Facebook a rádi si s tebou zajdeme třeba na pivko. Dvě. Tři… 🙂

A jestli už teď víš, že se chceš zapojit, dej nám o sobě vědět na cvut.su/ChciDoSU. Těšíme se na tebe!

Akce, o které bys neměl přijít

Ahoj Techniko!

Přestup ze střední školy na vejšku není jednoduchý. Z toho důvodu jsme si pro tebe připravili čtyři akce spadající do cyklu Ahoj Techniko!, které tě do života vysokoškoláka uvedou se vším všudy.

První tři dny školy, tj. 21.–23. 9. 2020, bude pro tebe na všech fakultách ČVUT připravena Akce prvák. Na stáncích poblíž vstupů na fakultu ti budou plně k dispozici studenti vyšších ročníků, kteří ti pomohou najít učebnu, přednáškový sál, menzu či ti zodpoví další otázky ohledně studia.

Nabušený line-up, vařící gramce a zároveň největší halová akce roku. To je Vítejte na ČVUT, jediné oficiální vítání prváků ČVUT, které proběhne 21. 9. 2020! Během večera zažiješ i tradiční křest prváků, který v minulých letech odpalovali Kazma nebo Leoš Mareš. Kdo to bude letos? Přijď a uvidíš!

Den po Vítejte na ČVUT, tedy 22. 9. 2020, ožije Kampus Dejvice Kampus festem. Na něm tě kromě bohatého programu čekají i stánky jednotlivých studentských klubů a organizací. Pokud se budeš chtít setkat přímo s lidmi z daných spolků a zjistit o nich více, Kampus fest je akce přesně pro tebe.

Celou čtveřici akcí završí ve středu 23. 9. 2020 dnes již legendární festival Strahov OpenAir, který zahajuje akademický rok již 24 let. V minulosti tu vystupovaly hvězdy jako Mydy Rabycad, vypsaná fiXa, Wohnout, UDG, Sto zvířat, Kryštof, a i letos to bude stát za to. Vstup je zdarma!

Souboj fakult

Jsi duší technik, ale srdcem sportovec? Spoj oboje a reprezentuj svoji fakultu v různých sportovních disciplínách! Celouniverzitní Souboj fakult ti k tomu dá ideální příležitost. V průběhu akademického roku se pořádá celkem šest turnajů (volejbal, bowling, florbal, frisbee, fotbal a street basketball) a celý souboj vrcholí v půlce května na rektorském sportovním dni, kdy je připraven závod dračích lodí. Nejbližší turnaje jsou vždy oznamovány na Facebookové stránce SU ČVUT (facebook.com/sucvut), proto nezapomeň dát like, ať o to nepřijdeš.

Studentský ples ČVUT

Přijď si na konci března zcela bez zábran, nervů a napětí vychutnat perfektní atmosféru, zatancovat, popít a celkově se výborně odreagovat! Studentský ples ČVUT totiž není „klasický“ ples, na který jsi zvyklý. Každý ročník Studentského plesu ČVUT má své téma, do kterého si můžeš vyladit kostým dle tvé kreativity. Fantazii se meze nekladou!

… mnohé další akce a projekty najdeš na su.cvut.cz.