KONTAKT

kancelar@siliconhill.cz
Webová adresa: www.siliconhill.cz

Místo působení

Koleje Strahov

Klub Silicon Hill je největším klubem Studentské unie a sdružuje na čtyři tisíce členů, z nichž převážnou část tvoří obyvatelé kolejí Strahov. Klub podporuje rozvoj svých členů, nabízí rozmanité možnosti trávení volného času a zpříjemnění života na koleji, kde pořádá každý rok různé akce:

  • Akce Prvák (This is Silicon Hill) – na začátku semestru ti v rámci malého veletrhu aktivní členové představí dění v klubu
  • Installfest – jarní IT konference zaměřená na open source technologie. Znáš nějakou technologii, kterou ostatní ne a chceš se o ni podělit? Přihlaš se jako přednášející
  • SHOW – hudební festival, který se koná zpravidla v dubnu. Hraješ v kapele a chceš zazářit před fanoušky? Směle do toho, SHOW je otevřena mladým a talentovaným studentům.
  • Blokové hry – natři to společně se sousedy ostatním blokům, vyhrát může jen ten nejlepší!
Silicon Hill Open Wednesday – SHOW show.sh.cvut.cz

Kromě zmíněných akcí se klub věnuje správě sítě. Na Strahovských kolejích se nachází jedna z největších studenty spravovaná počítačová síť na světě. Dále je členům k dispozici Silicon Hill Akademie, jejíž kurzy jsou věnované nejen počítačovým programům. Chceš se seznámit s profesionálními produkty od Autodesk, jako je 3ds Max, AutoCAD, Inventor, naučit se programovat v C++, porozumět Arduinu, pracovat v ArchiCADu či v Linuxu? Jsi vítán. Kurzy bez certifikace jsou všem členům klubu dostupné zdarma, kurzy s certifikací jsou zpoplatněny. Aktuální nabídku kurzů hledej vždy na stránkách klubu.

Klub také spravuje velké fitcentrum na bloku 2, které je vybaveno profesionálními stroji a nalezneš zde i podporu certifikovaných trenérů nebo možnost si zajít na masáž. Můžeš zde cvičit individuálně nebo si zajít na jednu ze skupinových lekcí, jako je například Tabata nebo Kruhový trénink. Návštěvy fitcentra jsou umožněny pouze členům se sportovním členstvím. Pro ostatní členy jsou na všech blocích malé posilovny se základním vybavením. 

Silicon Hill Strongest Man

Neoddělitelnou součástí klubu jsou projekty. Zajímá tě, jak nazvučit či nasvítit koncert nebo natočit celovečerní film? Projekt Audiovizuální centrum klubu SIlicon Hill (AVC SH) je tu právě pro tebe. AVC SH je vybaveno profesionální technikou – pro více informací navštiv jeden z jeho dnů otevřených dveří. Hraješ na hudební nástroj a bojíš se, že bys rušil spolubydlu? Koukni po hudebnách. Jsi naopak zapálený fotograf? Jistě tě potěší vybavený fotoateliér a fotokomora.

Okolí tě považuje za MacGyvera a nemáš kde vyvíjet? „Bastlírna“”, neboli elektromechanická dílna je pro tebe ideální. Modeluješ-li rád/a a chceš si návrh „osahat“, zastav se domluvit si 3D tisk. Bastlírna a 3D tisk sídlí v téže místnosti v suterénu bloku 9. Neboj se přijít, rádi Ti s čímkoliv poradí.

Rád(a) svíjíš tělo na tanečním parketu a během semestru nemáš kde? Místní lektoři vyučují nejen společenské tance na pravidelných lekcích, a to začátečníky i pokročilé.

Věřil(a) bys, že na Strahově jsou chovány včely? Není to fáma, je to fakt, na jehož konci tě čeká sladká odměna z místního úlu. A pokud se zajímáš o zahradničení, za školícím centrem se nachází komunitní zahrádka, kde si můžeš vypěstovat zeleninu nebo ovoce.

Seznam je opravdu dlouhý, více o těchto i o dalších projektech se dozvíš na www.siliconhill.cz/pages/projekty nebo intranet.sh.cvut.cz/klub:projekty.