Kdo jsme a co děláme ?

Jsme tým studentů působící na Fakultě Strojní ČVUT. Již od roku 2009 se každoročně účastníme celosvětové univerzitní soutěže Formula Student. Naší prací je návrh, výroba a závodění s jednomístným závodním vozem.  Tým se skládá asi ze 30 studentů bakalářského, či magisterského studia, kteří studují především na Fakultě strojní a Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Každý student účastnící se konstrukce, stavby, testování, závodu a dalších událostí spojených s projektem, si vyzkouší v praxi technické, lidské a jazykové dovednosti a znalosti. Kromě vítězství v soutěži Formula Student/SAE, projekt poskytuje skvělou zkušenost a přípravu na povolání pro budoucí inženýry.

Tým se dělí do několika technických skupin, které mezi sebou pod vedením vedoucích skupin úzce spolupracují. Nad tím vším dohlíží týmový kapitán spolu se šéfkonstruktérem. Samozřejmostí je dohled fakultního poradce.

Sezónu začínáme již v průběhu léta. Během závodů a před začátkem semestru vzniká koncept nového vozu. Před Vánoci musí být již návrh i výrobní podklady hotové a se začátkem nového roku se pouštíme do výroby. Koncem května už začínáme testovat a chystat se na závody, které nás čekají v průběhu července a srpna a konají se po celé Evropě a to dokonce i na slavných závodních okruzích jako je Silverstone, nebo Circuit de Catalunya. Celý tento proces si zajišťujeme sami. Od shánění potřebných prostředků, komunikaci s partnery, přes návrh a konstrukci vozu až po jeho výrobu a provoz na testech a závodech. Není tedy problém se u nás dostat k CFD, či MKP simulacím, 3D tisku kovu, či plastu, obrábění, sváření, a nebo k práci s kompozity. PR, marketing a nebo business plán nám také nejsou cizí.

Jak se k nám přidat?

Nové členy do týmu nabíráme na začátku každého semestru. Stačí vyplnit dotazník a my už se ti ozveme. Následně si tě pozveme k nám do dílny, seznámíme tě s tím jak to u nás chodí a zadáme první úkol. Co u nás budeš dělat a kolik času tomu věnuješ už je jen na tobě. A je jedno jestli jsi v prvním, nebo posledním ročníku, nebo si myslíš, že nic neumíš. Všechno tě naučíme sami. Klidně si u nás můžeš napsat bakalářku, nebo diplomku.

Kde nás najdete?

Nejčastěji nás najdete v naší dílně, nebo kanceláři. Dílna se nachází v halových laboratořích Fakulty Strojní – T4:H3-70. K naší kanceláři se dostanete po schodech u studijního oddělení FS. Kancelář najdete v 5. patře hned naproti schodům.

Kontakt

E-mail: tomas.adamec@fs.cvut.cz
Webová adresa: cartech.cvut.cz
Facebook: facebook.com/ctucartech
Instagram: instagram.com/ctucartech