Průkaz studenta bude hodně užitečnou kartičkou ve tvém životě studenta. Předně slouží k tomu, abys třeba ve vlaku nebo v autobuse prokázal svůj status (pozor, ve vlaku a autobuse uznávají pouze ISIC a “oranžovou kartu”). Daleko více upotřebení se však nabízí právě ve škole, kam budeš chodit – někdy právě díky němu, protože jedině přes čipovou kartu se dostaneš do některých prostor ČVUT.

Průkaz může sloužit jako tvá peněženka – a to v systému menz, kde se ti díky němu navíc odečítají studentské slevy, ale také v tiskovém systému TINA. Dobíjet na jídlo si můžeš ve kterékoliv menze ČVUT. Dobíjet na tisk pak kromě automatů i ve Vydavatelství průkazů. Tam si také průkaz musíš vyzvednout. Vydavatelství se nachází v budově Studentského domu v Dejvicích.

Vydavatelství průkazů ČVUT

KONTAKT

(+420) 224 358 471
(+420) 224 358 468, (+420) 224 358 467
prukazy@konference.cvut.cz

Místo působení

Bechyňova 3, 160 00 Praha 6

a také v Děčíně:
Vydavatelství průkazů ČVUT v Děčíně
Pohraniční 1288/1, 405 01 Děčín 1
místnost: 203

Bc. Josef Drobný
(+420) 224 358 476
josef.drobny@fjfi.cvut.cz

Otevírací doba

PO – ČT: 08:00−15:30
PÁ: 08:00−15:00

Návštěvě na vydavatelství průkazů musí předcházet tvůj zápis a tvá registrace na studijním oddělení. S sebou si vezmi občanský průkaz, případně pas nebo jiný osobní doklad s rodným číslem a pasovou fotografii (bude naskenována) – můžeš se také nechat vyfotit, ale to trvá déle. Pro úsporu tvého času můžeš využít také předběžnou elektronickou objednávku schůzky na adrese: prukazy.cvut.cz.

Máš možnost si vybrat

  • průkaz studenta ČVUT − vystavení je zdarma pro studenta, co ještě neměl průkaz. Zadarmo se také prodlužuje každý rok.
  • průkaz studenta ČVUT s licencí ISIC − první průkaz stojí 380Kč. Každoročně se prodlužuje za 180 Kč. ISIC s platností na rok 2020 lze pořídit od 1. září. Slevy a výhody karty ISIC nalezneš na stránkách: isic.cz a ist.cvut.cz/nase-sluzby/prukaz-typu-student

Oba typy průkazů je třeba prodlužovat na vydavatelství průkazů každým rokem.

Transakční zúčtovací systém (TZS)

Každé osobě se statusem studenta nebo zaměstnance ČVUT, která používá kartu ČVUT (ISIC), je zřízen účet TZS. Tento pak slouží k provádění bezhotovostních plateb v rámci univerzity. Peníze na něj vložíš prostřednictvím automatu nebo bankovním převodem. Kartu pak můžeš využít například k uhrazení poplatků na studijních odděleních (FEL, FS, FSv, MÚVS), jako prostředek k placení parkování nebo při tisknutí přes tiskový systém TINA. Podrobnosti a další příklady využití najdeš na: ist.cvut.cz/nase-sluzby/tzs

Správce: Ing. Alena Pučková
spravcetzs@cvut.cz