Úvodní informace

Děkan:
prof. Ing. MICHAEL VALÁŠEK, DrSc.

Proděkan:
doc. Ing. JAN ŘEZNÍČEK, CSc.

Adresa:
Technická 4, 166 07 Praha 6
Karlovo náměstí 13, 121 35 Praha 2
Albertov, Horská 3, 123 03 Praha 2

Otevírací doba budov:
po – pá: 6:00 – 21:00
so – ne: 8:00 – 18:00

Webová adresa: 
www.fs.cvut.cz

Sociální sítě:
Facebook: @strojarna.cz
Instagram: @CVUTFS
Twitter: @strojarna
Youtube: /user/CVUTFS

Studijní oddělení:

Nalezneš jej v přízemí. Vejdi hlavním vchodem a vydej se doprava, po pár metrech na něj narazíš po pravé straně.

Vedoucí studijního oddělení:
Ing. Eva Rázková
12922@fs.cvut.cz

Areál

Fakulta strojní sídlí ve třech budovách. Nejrozsáhlejší areál má v dejvickém kampusu, kde sdílí budovu s Fakultou elektrotechnickou. Tvá výuka bude probíhat také v budově na Karlově náměstí a v nedalekém komplexu budov v Horské ulici.

Dejvický areál

Strojařské prostory jsou nalevo od vchodu, blíže NTK. Budovy jsou členěny na bloky A-H. Součástí jsou i halové laboratoře.

Šatna

Od začátku října do konce dubna můžeš pro odložení bundy nebo zavazadla využít šatnu v suterénu budovy, stačí se vydat směrem od vchodu po schodech vlevo dolů. Otevírací doba je od 7:00 do 19:15.

Počítače a tisk

Ve čtvrtém patře je několik počítačových učeben – některé slouží pouze k výuce, některé jsou přístupné i jindy. Místnost 406 k výuce neslouží, je vždy volně přístupná. V učebnách je možné tisknout pomocí studentské karty.

Rýsovna

V pátém patře se nachází prostory (místnost 534), které slouží k setkávání studentů i profesorů za účelem spolupráce na projektech, předávání znalostí… Rýsovna je otevřená v pracovní dny, vždy v čase 8:00-18:00. Je možné ji zamluvit pro vlastní účely na adrese HelpDesk.fs.cvut.cz.

Studovna

Ke studiu můžeš využít studovnu v prostorách FELu. Nachází se v přízemí.

Bufety

Pokud nestíháš zajít do menzy na oběd nebo ráno letíš do školy bez snídaně, poslouží ti právě bufet. V Dejvicích se nachází na FS v prvním patře. Na FELu je také jeden. Narazíš na něj při průchodu spojovací chodbou prvním patrem.

Karlovo náměstí

Počítačová učebna

Při vstupu do budovy jdi po kruhových schodech až nahoru. Dojdeš k bustě R. Felbera, dej se doleva a po schodech vzhůru.

Firma Copia

Zde můžeš využít tiskové služby a najdeš tady i věci potřebné do školy, například šrouby k technickému kreslení. Často se musíš dozvonit.

Studium

Zkouška konaná na úrovni A je těžší než zkouška úrovně B, přičemž příklady v písemné části bývají obdobné, rozdíl se týká především ústní části zkoušky. U zkoušek je často vyžadována znalost teorie a definic.

Studium cizích jazyků

Za dobu studia na fakultě musíš složit na bakalářském studijním programu jednu zkoušku z cizího jazyka a další v navazujícím magisterském studiu, ale z jiného cizího jazyka. Ke složení zkoušky není nutno absolvovat výuku – pokud jsi přesvědčen o svých znalostech ve vybraném jazyku, můžeš se na Ústavu jazyků FS přihlásit přímo ke složení zkoušky. Chceš-li si doplnit své znalosti před složením zkoušky, můžeš si zapsat jazykový kurz (počítá se jako volitelný předmět).

Užitečné odkazy

strojar.com je internetové fórum, kde ti spolužáci nabízejí pomoc při studiu v podobě studijních materiálu ke stažení nebo hodnocení vyučujících.

Studentské organizace