Úvodní informace

Děkan:
prof. Ing. JIŘÍ MÁCA, CSc.

Proděkanka:
prof. Ing. arch. Ing. ZUZANA PEŠKOVÁ, Ph.D.

Adresa:
Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 – Dejvice

Otevírací doba budov:
Pracovní dny: 6:00 – 22:00 Víkend: 8:00 – 20:00

Webová adresa: 
www.fsv.cvut.cz

Sociální sítě:
Facebook: @stavarnacvut
Instagram: @stavarnacvut
Youtube: @Fakulta_stavební_ČVUT_v_Praze

Studijní oddělení:

Vedoucí studijního oddělení:
Ing. DITTA SALÁKOVÁ (+420) 22435 8756
salakova@fsv.cvut.cz

Areál

Prostory fakulty se nacházejí v několika vzájemně propojených budovách a tvoří součást dejvického kampusu.

Fakulta pečuje o zázemí pro studenty. K dispozici jsou nově zrekonstrukované posluchárny, pro samostudium najdeš klidný prostor v Tiché studovně. Uvolnit se můžeš v relax zóně v B500B. V čítárně propojené s občerstvením si můžeš dát něco malého na zub a nebo jen tak posedět, když máš větší hlad, stačí zajít do bufetu hned vedle. Na fakultě máš také zdarma k dispozici tři fontánky na vodu s sebou do vlastní lahve. Další inspiraci, co vše můžeš využít, najdeš v plánku na další stránce a v akademickém diáři, který získáš zdarma při zápisu do prvního ročníku v zimním semestru. Najdeš tam další užitečné informace, které budeš mít neustále při ruce.

Tichá studovna

Nabízí rozměrné stoly a tiché zázemí pro studium a přípravu do výuky. K dispozici jsou zásuvky pod každým stolem pro práci s počítačem. V prostoru studovny se nachází papírnictví, viz. plánek.

B500B

Relaxační prostor pro studenty určený nejen k práci, ale i k odpočinku. Místnost vznikla rukama našich studentů, kteří vytvořili návrh a prostor sami zrealizovali. Najdeš zde: kreslící stěny, sedací pytle, polštáře, pracovní stoly a další… Přijď to zkontrolovat!

Fitcentrum

Posílit tělo a vydat energii můžeš v novém prostoru (B150), který je vybaven několika moderními fitness stroji, žebřinami, lavicemi a různými druhy činek. K dispozici je také dámská a pánská šatna se sprchou.
Více na www.fsv.cvut.cz/fit/

Galerie FSv

Zajímavé výstavy z oblasti výtvarného umění, umělecké fotografie, architektury a designu zpestřuje dění na fakultě.
Více na galerie.fsv.cvut.cz

Galerie NACHODBĚ a fotoateliér

Výstavní program této galerie je výhradně fotografický. Souvisí s fotografickým centrem, kde můžeš navštěvovat studentský fotoateliér a v případě zájmu i volitelné fotografické předměty. Pak se v této galerii mohou objevit i tvé fotografie.

Divadlo

Každý semestr pořádáme v ateliéru D divadelní představení z cyklu Listování. V něm profesionální herci netradičním způsobem představí velmi zajímavou knihu. Představení jsou pro studenty a zaměstnance fakulty zdarma.

Ples

Studenty je oblíben i fakultní ples, který z velké části organizují studenti klubu ŠTUK.
Více na: fsv.cvut.cz/ples

Pěvecký sbor Fakulty stavební ČVUT v Praze

Vynikáš ve zpěvu a chceš se zapojit do kolektivu stejně nadšených lidí pro hudbu? Máš možnost přidat se do fakultního pěveckého sboru. Sbor zkouší každý týden a na zkouškách jsou vítáni všichni zájemci. Neváhej nás kontaktovat peveckysbor@fsv.cvut.cz

Fotografická soutěž “TO”

V zimním semestru se můžeš zúčastnit již 13. ročníku fakultní fotografické soutěže „Tvýma Očima“, můžeš získat zajímavé ceny a své snímky zařadit do putovní výstavy fotografií.
Více na tvymaocima.fsv.cvut.cz

Akční soutěž s modely

V soutěžním klání H.R.A. – Hala roku Akademik – můžeš ukázat, co umíš. Soutěž se bude konat v dubnu 2021 a studentské týmy při ní zatěžují modely konstrukcí, které podle zadání připravily doma. Pro vítězný tým je připraveno 50 tisíc korun a na zajímavé ceny se mohou těšit i další čtyři týmy v pořadí.
Více na halarokuakademik.fsv.cvut.cz

Přednášky

Na přednáškách se podílí celá řada významných osobností, se studenty se zde dělí o své zkušenosti a zážitky z praxe. “Technický čtvrtek” je pravidelný cyklus přednášek s neobvyklými tématy z oboru stavitelství. Koná se v Čítárně.

Co je architektura?” je pravidelný cyklus přednášek pořádaný katedrou architektury. Více najdeš na fakultním facebooku: facebook.com/prednasky.architektury

ŠTUK / PŘIDEJ SE!

Studentský klub Fakulty stavební, který pořádá exkurze, besedy, přednášky nebo promítání. ŠTUK má svou klubovnu, ve které si můžeš pohodlně zdřímnout, studovat nebo si ohřát jídlo. Více na: stuk.fsv.cvut.cz