Úvodní informace

Děkan:
prof. MUDr. JOZEF ROSINA, Ph.D., MBA

Proděkan pro studium a pedagogickou činnost:
doc. Mgr. ZDENĚK HON, Ph.D.

Adresa:
Kokos: nám. Sítná 3105, 272 01 Kladno (sídlo fakulty a děkanátu)
Kasárna: Sportovců 2311, 272 01 Kladno
Albertov: Studničkova 7/2028, 128 00 Praha 2

Webová adresa:
www.fbmi.cvut.cz

Sociální sítě:
Facebook: @cvutbiomedicina
Instagram: @cvutbiomedicina

Studijní oddělení

Vedoucí studijního oddělení:
Mgr. DANA BRAUNOVÁ (+420) 224 358 459
braunova@fbmi.cvut.cz

Referentky:
MONIKA MENCLOVÁ (+420) 224 358 473
monika.menclova@fbmi.cvut.cz
Bc. VERONIKA JIROTKOVÁ (+420) 224 358 497
veronika.jirotkova@fbmi.cvut.cz

Studijní oddělení se nachází v přízemí hlavní výškové budovy v Kladně (nám. Sítná 3105), číslo dveří B 30 (vstup ze spojovací chodby s laboratorním traktem). Na stránkách studijního oddělení najdete aktuální úřední hodiny a k jednotlivým studijním programům a oborům příslušné studijní referentky.

Knihovna

V budově na nám. Sítná (přezdívané Kokos) najdete rovněž lokální pobočku Ústřední knihovny ČVUT, která se nachází v suterénu budovy. K registraci do knihovny potřebujete průkaz studenta. Výpůjční lhůta je typicky jeden měsíc nebo půl roku a vypůjčit si můžete až dvanáct knih + tři e-knihy. Termín vrácení lze opakovaně prodloužit, není-li již kniha rezervována. Pokud knihy nevrátíte v předem určeném termínu, můžete dostat pokutu až 100 Kč. Důležité je zacházet s vypůjčenou knihou či skripty tak, jako by byly vaše vlastní. Pokud nebudou publikace k dispozici na vypůjčení, měly by být všechny knihy a skripta dostupné k nahlédnutí (prezenční výpůjčka).

Na stránkách www.knihovna.cvut.cz si můžete objednat výpůjčku, prohlédnout katalog nebo zjistit otevírací dobu.

Využít můžete i Ústřední knihovnu univerzity, která sídlí v budově Národní technické knihovny v Dejvicích.

Kontakt:
STANISLAVA BOŘILOVÁ (+420) 224 358 455
stanislava.borilova@cvut.cz

Knihovna

Zázemí pro studenty

Sídlo fakulty prošlo v minulých letech a zvláště v minulém roce zásadní rekonstrukcí, která umožnila vytvořit pro studenty několik odpočinkových zón tzv. respirií, kde se mohou studenti v důstojném a příjemném prostředí připravovat ke studiu nebo jen odpočívat a setkávat se s kolegy.

Co se týče stravování, je v Kladně v obou budovách pro studenty a zaměstnance k dispozici bufet a menza či jídelna s dostatečným počtem míst k sezení a výběrem jídel. Každý den je připravováno i vegetariánské menu.

Respirium

Email

Pro aktivaci emailu navštivte stránku mailstu.fbmi.cvut.cz a použijte přihlašovací údaje nastavené při aktivaci hesla ČVUT. V aplikaci lze nastavit přeposílání mailů na jinou adresu.

Přidružené kluby

BION
Fakultní klub zpestřuje váš studentský život různými akcemi. Navíc vám pomůže nejen při studiu, ale působí i na ubytovacích zařízeních v Kladně, které studenti FBMI využívají a kde zprostředkovává například internetové připojení. Více info zde.

SPELEO
V klubu Speleoalpinismu a speleologie mohou studenti získat certifikát. Více info zde.

Akce

BIOŠROT, FYZIOTMEL
Před začátkem akademického roku je pro nastupující studenty do 1. ročníku bakalářského studia každoročně organizována týdenní akce, kde se studenti mohou seznámit ještě před začátkem studia, a doplnit si znalosti z některých předmětů.

Seznamovák

Reprezentační ples FBMI a Fakultního klubu Bion
Ples každoročně pořádá fakulta ve spolupráci se studenty.

Akce Prvák
První dny nového akademického roku se určitě zastavte u stánku ve vestibulu fakulty. Starší spolužáci vám předají své zkušenosti, vysvětlí, jak funguje život na fakultě, a pomohou vám zorientovat se na fakultě.

Science Café
Fakulta je spolupořadatelem cyklu povídání o vědě Science Café.